Skip To Main Content

Search Staff

Bridgette Applegate

Bridgette Applegate

Special Education Teacher
Tiffany Aylesworth

Tiffany Aylesworth

Grade 3
Wendy Bopp

Wendy Bopp

Grade 1

Gretchen Carleton

Secretary

Brian Carroll

Special Education Staff

Jennifer Cox

Special Education Teacher
Angela Crouse

Angela Crouse

Grade 3

Rebeccah Durell

Special Education Teacher
Joanna Erutti

Joanna Erutti

Grade 2
Jordan Espinosa

Jordan Espinosa

Librarian
Julie Farley

Julie Farley

Classroom Assistant
James Fauss

James Fauss

Child Nutrition Assistant
Bailey Filipiak

Bailey Filipiak

Nurse

Michiyo Fingerhut

Child Nutrition Assistant
Karen Gibson

Karen Gibson

Grade 1
Kristi Gordon

Kristi Gordon

Elementary Child Nutrition Mgr
Sierra Gribble

Sierra Gribble

Trv Social Worker

Ashley Grigery

Special Education Paraprofessional
Mary Grimm

Mary Grimm

Grade 4
Elizabeth Grimshaw

Elizabeth Grimshaw

Grade 5
Lisa Guccione

Lisa Guccione

Custodian 2

Jennifer Hale

Classroom Assistant

Jean Hantak

Special Education Physical Therapist
Lauren Harms

Lauren Harms

Grade 2
Cynthia Hegedus

Cynthia Hegedus

Traveling Reading Teacher
Kenneth Holmes

Kenneth Holmes

Physical Education
Jennifer Husky

Jennifer Husky

Traveling Orchestra
Shannon Jacobsmeyer

Shannon Jacobsmeyer

Grade 5
Chelsea Jansen

Chelsea Jansen

Special Education Teacher

Keri Jenkerson

Special Education Aba Associate
Meghan Johnson

Meghan Johnson

Grade 3
Kelly Klevorn

Kelly Klevorn

Special Education Speech Language Pathologist
Erin Knight

Erin Knight

Administrative Intern Elem, INTERIM

Gwen Kulik

Classroom Assistant
Veronica Lampley

Veronica Lampley

Special Education Occupational Therapist

Brook Langelier-Kessler

Full Day Kindergarten

Karisa Leathers

Counselor

Christine Lewis

Special Education Paraprofessional

Jessie Markowski

Special Education Social Worker
Melissa Matheny

Melissa Matheny

Grade 2
Cheryll Mccormick

Cheryll Mccormick

Secretary
Amy Menke

Amy Menke

Full Day Kindergarten

Taylor Meyer

Special Education Paraprofessional
Andrea Michalak

Andrea Michalak

Special Education Paraprofessional
Josh Miller

Josh Miller

Classroom Assistant
Ann Mork

Ann Mork

Grade 4
Angela Nordman

Angela Nordman

Custodial Trainee;Special Education Paraprofessional

Karen O Connell

Custodian 2

Carrie O Rourke

Reading (Building)

Carrie Page

Special Education Administrator
Amanda Roesch-Dale

Amanda Roesch-Dale

Special Education Paraprofessional

Abby Sherman

Traveling Vocal Music Teacher
Mindy Sosnoff

Mindy Sosnoff

Grade 5
Amy Spadone

Amy Spadone

Special Education Paraprofessional
Christine Starnes

Christine Starnes

Principal Elementary
Tricia Stehlin

Tricia Stehlin

Grade 4
Ellen Tuohy

Ellen Tuohy

Secretary

Mark Vogelpohl

Custodian Lead
Nicky Warner

Nicky Warner

Grade 1

Clayton Wegener

Physical Education
Don Westrich

Don Westrich

Child Nutrition Assistant

Teresa Wolz

Special Education Teacher